Kaczawa podbiła Prusice

- Zobaczycie, za pół roku w ostatnim meczu któraś z naszych drużyn będzie świętowała awans do okręgówki. To słowa jednego z zawodników Kaczawy wypowiedziane po ostatnim meczu rundy jesiennej kiedy to Przyszłość gościła w Bieniowicach. Dziś już wiadomo, że były one prorocze bowiem Kaczawa okazała się lepsza od zespołu z Prusic pokonując go 3:0 a w tym samym czasie Dąb Siedliska dostawał tęgie lanie od Skory Jadwisin, dzięki czemu to właśnie podopieczni trenera Tadeusza Gajdzisa po końcowym gwizdku sędziego mogli zacząć świętować wymarzony awans do klasy okręgowej.

Przed meczem warunki jakie muszą zostać spełnione były każdemu doskonale znane. W najlepszej sytuacji byli piłkarze z Siedlisk, lecz Skora bezlitośnie wybiła im z głowy wszelkie myśli dotyczące awansu. Kaczawa przyjechała do Prusic w pełni zmobilizowana i pełna wiary, że wszystko potoczy się po jej myśli. W miarę upływu czasu gry na boisku w Prusicach co chwila rozbrzmiewały dzwonki telefonów komórkowych a linia Jadwisin – Prusice jak nigdy musiała być tego popołudnia przeciążona.

Zespół z Bieniowic w pełni wykorzystał ekstremalne braki kadrowe Przyszłości, która musiała sobie radzić bez kilku kluczowych piłkarzy mając na ławce rezerwowych jedynie awaryjnie dorejestrowanych w ostatniej chwili zawodników drużyny juniorskiej.

Kaczawa po dwóch trafieniach Kowalskiego i jednym golu Brzózki odniosła bezdyskusyjne zwycięstwo, które ani przez moment nie podlegało dyskusji. W momencie zdobycia trzeciej bramki dotarły do sztabu gości informacje o wyniku spotkania w Jadwisinie i już w tym momencie stało się jasne, że wraz z końcowym gwizdkiem awans Kaczawy stanie się faktem.

W momencie gdy sędzia główny - Norbert Deluga zakończył mecz rozpoczęła się istna euforia piłkarzy i kibiców zespołu z Bieniowic. Chóralne śpiewy, tańce, ekwilibrystyczne okazywanie radości na środku boiska czy wzajemne polewanie się piwem to tylko kilka ze sposobów okazywania radości.

Dziś Bieniowice z pewnością szybko spać nie pójdą a data 19.06.2014 już na zawsze zapisze się złotymi zgłoskami w historii klubu jako dzień, w którym Kaczawa uzyskała w pełni zasłużony awans do okręgówki.

Istotną informacją jest również fakt, że był to ostatni mecz w barwach Przyszłości Prusice Adama Trojanowskiego. Ten niezwykle utalentowany piłkarz w przerwie letniej zmieni barwy klubowe i jak sam mówi z wszystkich ofert jakie do tej pory otrzymał najbardziej przypadła mu do gustu ta z Chojnowianki Chojnów. Trener Arkadiusz Paluch zaprosił w ostatnich dniach zawodnika na trening swojego klubu i przedstawił mu wizje zespołu na kolejny sezon. Dziś szkoleniowiec świeżo upieczonego IV ligowca również był w Prusicach więc coś wisi w powietrzu…

Dodatkowo swoje debiuty w kadrze seniorskiej zaliczyli Dawid Słoński oraz Konrad Wierzbowski. Obaj zawodnicy pojawili się na placu gry w drugiej połowie spotkania.

Gratulujemy Kaczawie Bieniowice wywalczenia awansu oraz życzymy dalszych sukcesów w wyższej klasie rozgrywkowej !

Przyszłość Prusice – Kaczawa Bieniowice 0:3 (0:1)

Bramki :Kowalski x2, Brzózka

Przyszłość :Bogucki – Fydrych, Trojanowski K., Pałka, Pawlusiński – Wolak, Trojanowski A., Lipiec, Małyszka (80. Bylina) – Piątek (55. Słoński), Tur (70. Wierzbowski)

Kaczawa (pierwsza 11) :Kudłacz – Wroński, Jurkowski, Serenda ,Durkalec - Kowalski, Tkacz, Szuszkiewicz, Śliwiński – Brzózka, Omański