Wielkie emocje na zakończenie sezonu

Nadszedł czas rozegrania ostatniej serii spotkań w IIIgr.legnickiej A-klasy. Wiemy już niemal wszystko. Mistrzem od pewnego czasu jest Klub Sportowy Męcinka. Z degradacją pogodziła się Unia Rosochata oraz Prochowiczanka II Prochowice. Nie oznacza to jednak, że w ostatniej kolejce nie zabraknie meczy o stawkę. Kaczawa Bieniowice ma szansę na awans do klasy okręgowej z drugiego miejsca a korespondencyjny pojedynek o pozostanie w lidze stoczy Ikar Miłogostowice ze Zrywem Kłębanowice.

Aby uzyskać wymarzony awans do klasy okręgowej zespół Kaczawy Bieniowice musi nie tylko pokonać na wyjeździe Przyszłość Prusice co nie będzie łatwym zadaniem, ale dodatkowo musi liczyć, że swojego meczu w Jadwisinie z miejscową Skorą nie wygra Dąb Stowarzyszenie Siedliska. Piłkarze z Prusic występując przed własną publicznością będą chcieli godnie zakończyć sezon utrzymując trzecią pozycję w tabeli coz pewnością gwarantuje emocjonujący pojedynek, w którym każdy ma wiele do ugrania. Przyszłości do wykonania zadania wystarczy wywalczenie punktu, goście muszą wygrać. Która z tych dwóch drużyn będzie w dużo lepszych nastrojach mogła świętować zakończenie sezonu?

W bardzo korzystnej sytuacji przed ostatecznymi rozstrzygnięciami jest Zryw Kłębanowice, który swój ostatni mecz zagra na wyjeździe ze zdegradowaną już Unią Rosochata. Aby być pewnym utrzymania przyjezdni muszą zapunktować, w przeciwnym razie po końcowym gwizdku będą nasłuchiwać wieści z Jaśkowic, gdzie pojedzie ich główny kandydat w walce o ligowy byt -Ikar Miłogostowice.

Pojedynek do jakiego dojdzie na boisku beniaminka nie będzie miał najmniejszego znaczenia dla układu ligowej tabeli jeśli gospodarze wywalczą choćby punkt. Gościom nadzieje da jedynie pokonanie Alabtrosu dlatego należy się spodziewać, że postawią oni wszystko na jedną kartę marząc jednocześnie o tym, że Unia Rosochata zdoła pokonać Zryw.Te dwa bezpośrednio toczone starcia zapowiadają się niesłuchanie ciekawie. Kto zgarnie wszystko a kto zostanie z niczym?

Z wielkimi nadziejami do Miłoradzic uda się Rodło Granowice, które ma szansę rzutem na taśmę zakończyć tegoroczną kampanię na trzecim stopniu podium. By tak się stało muszą spełnić się dwa warunki. Po pierwsze Rodło musi pokonać Unię a po drugie swój mecz z Bieniowicami musi przegrać Przyszłość. Kibice ekipy z Granowic głęboko wierzą, że wszystko potoczy się po ich myśli i mimo, że przez długi okres czasu głośno mówiło się tam o chęci awansu do okręgówki uda się w pewnym stopniu odratować ten sezon.

W pozostałych spotkaniach próżno szukać głębszych podtekstów jak po prostu chęć zakończenia sezonu pozytywnym aspektem jakim byłoby osiągnięcie korzystnego rezultatu. W Różanej miejscowe Wilki podejmą Rataja Paszowice, Nysa Wiadrów będzie chciała zrekompensować swoim kibicom ostatnią przegraną w Bieniowicachgrając z Błękitnymi Kościelec, zdegradowana Prochowiczanka planowo ma rozegrać mecz ze Spartą Parszowice, natomiast dość nietypowo bo w środę Bazalt Piotrowice zechce ograć tegorocznego mistrza i sąsiada zza miedzy - KS Męcinkę.

Kaczawa , DąbSiedliska czy może Sparta Rudna? Która z tych drużyn wywalczy awans z drugiego miejsca? Przyszłość czy Rodło? Dla kogo najniższy stopień ligowego podium? I w końcu kto z dwójki Zryw Kłębanowice / Ikar Miłogostowice wygra walkę o utrzymanie? Z niecierpliwością czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia !

30.kolejka III gr. legnickiej A-klasy

18.06. (Środa)