Historia Klubu

Ludowy Klub Sportowy "Przyszłość" Prusice jest amatorską drużyną piłkarską pochodzącą z powiatu złotoryjskiego. Historyczne zapiski dotyczące Przyszłości mówią sporo o jej występach w regionalnych ligach, które owocowały wieloma sukcesami. Podobnie dzieje się także w czasach teraźniejszych. Zespół po kilkuletniej przerwie w 2002 roku ponownie wznowił swoją działalność.

Mobilizacja zakochanych w futbolu mieszkańców Prusic poskutkowała zbudowaniem całkowicie nowej drużyny, która chcąc nawiązać do wspaniałej historii swojej poprzedniczki przybrała jej nazwę - Ludowego Klubu Sportowego "Przyszłość" Prusice.

Początkowe lata były dla zespołu z Prusic trudnym i mozolnym okresem, w którym głównym zadaniem było nabieranie umiejętności oraz doświadczenia na regionalnych boiskach. Pierwsze sukcesy pojawiły się nieoczekiwanie dość szybko lecz nie miały one większego rozgłosu. Mowa tutaj o pucharach wywalczonych na różnego rodzaju turniejach organizowanych przez poszczególne kluby i miejscowości.

Na pierwszy awans do wyższej klasy rozgrywkowej trzeba było czekać siedem lat. W sezonie 2008/2009 Przyszłość prowadzona w ciągu jednego roku przez dwóch trenerów (Jana Skarbka i Stanisława Kotylaka) wygrała zmagania w B-klasie a nagrodą była upragniona promocja do klasy A.

Jeżeli ktoś wówczas myślał, że zespół z Prusic może sobie nie poradzić to musiał bardzo szybko zweryfikować swój pogląd. Przyszłość bowiem już w trzecim sezonie zdołała wywalczyć kolejny, tym razem historyczny awans do Klasy Okręgowej.Ojcem sukcesu został wówczas Jan Skarbek, który jako trener pracuje z zespołem po dziś dzień.

Tym razem progi dla zawodników reprezentujących barwy Przyszłości Prusice okazały się za wysokie i zespół po rocznej przygodzie powrócił do grona klubów A-klasowych.

Z czego jesteśmy znani? Niepodważalnym atutem, który niejako leży w DNA Przyszłości jest praca z młodzieżą. W naszym klubie niemal w każdym spotkaniu ligowym znajduje się przynajmniej 5 młodzieżowców, którzy za każdym razem stanowią o sile ekipy z Prusic. Dobra postawa poszczególnych zawodników przekłada się na zainteresowanie lepszych klubów, które niemal w każdej rundzie zgłaszają akces po kolejnego wychowanka Przyszłości.

Obecnie klub w dalszym ciągu jest wierny swoim tradycjom budując swoją siłę i pozycję na piłkarskim rynku bazując na miejscowych zawodnikach wspieranych przez kilku piłkarzy z ościennych miejscowości.

Serdecznie zachęcamy do częstych odwiedzin naszej strony internetowej, która jest bankiem informacji dotyczących wszelkich aspektów życia sportowego Przyszłości Prusice. Będzie nam niezmiernie miło móc prezentować swoje umiejętności podczas spotkań ligowych, na które serdecznie zapraszamy !

Dziękujemy i pozdrawiamy !

Zarząd, zawodnicy oraz sztab trenerski Ludowego Klubu Sportowego "Przyszłość" Prusice