Z Sokołem na piątkę

Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały zawodników walczących o ligowe punkty na regionalnych boiskach niższych klas rozgrywkowych. W sobotnie popołudnie w Prusicach nie było inaczej. Występująca przed własną publicznością Przyszłość pokonała Sokoła z Krzywej 5:0 potwierdzając imponującą formę.

Spotkanie z całą pewnością nie należało do najpiękniejszych. Karty rozdawał wiatr, z którym zawodnicy obu klubów mieli sporo problemów zwłaszcza w pierwszej części meczu. Po początkowym odważnym wejściu w mecz gości z Krzywej w miarę upływu czasu coraz bardziej zaznaczała się optyczna przewaga faworyzowanej Przyszłości. Lider na przerwę schodził z jednobramkową przewagą po tym jak do siatki trafił Rafał Tur, który strzałem głową wykorzystał podanie z rzutu wolnego Kamila Lipca.

W drugiej odsłonie znacznie więcej z gry mieli gospodarze, którzy jeszcze czterokrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkipera z Krzywej. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Adam Pałka, Kamil Lipiec, Adam Trojanowski oraz po raz drugi tego dnia Rafał Tur. Sokół kończył mecz w dziesiątkę po tym jak w końcówce drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Damian Bratko.

W następnej kolejce Sokół podejmie u siebie beniaminka z Michowa a Przyszłość uda się na gminne derby do Wilkowa.

Przyszłość Prusice – Sokół Krzywa 5:0 (1:0)

Bramki : Tur x2, Pałka, Lipiec, Trojanowski A.