Plan Pucharu Wójta Gminy Złotoryja

We wtorek zostało zorganizowane spotkanie przedstawicieli klubów, które wezmą udział w tegorocznym turnieju o Puchar Wójta Gminy Złotoryja. 27. lipca na boisku sportowym, którego gospodarzem będzie LZS "Lechia" Rokitnica o piłkarski prym w gminie powalczy osiem drużyn, z czego największe szanse na triumf będzie miała Wilkowianka Wilków, która w tym roku wystawi do boju dwie drużyny.

W trakcie omawiania zasad turnieju przyjęto, że w tym roku zostanie on przeprowadzony w formule pucharowej, w której rozstawione będą zespoły Wilkowianki Wilków oraz Przyszłości Prusice, które jako jedyne reprezentują szczebel A-klasy. Gdy stało się jasne, że teoretycznie dwie najmocniejsze ekipy znajdą się na przeciwnych biegunach turniejowej drabinki przystąpiono do losowania par, którego efekt prezentuje się następująco :

1. KS Wilkowianka Wilków kl.A - LKS Iskra Jerzmanice-Zdrój

2. LZS Lubiatowianka Lubiatów - LZS Huragan Nowa Wieś Złotoryjska

3. LZS Lechia Rokitnica - LKS Polonia Ernestynów

4. KS Wilkowianka Wilków kl.B - LKS Przyszłość Prusice

Zwycięzcy spotkań 1 i 2 oraz 3 i 4 staną naprzeciw siebie w półfinałach, po których dowiemy się które zespoły powalczą o końcowe zwycięstwo a komu pozostanie walczyć o najniższy stopień podium. Przegrani z pierwszej fazy turnieju powalczą o miejsca 5-8.

Podczas wtorkowego zebrania przyjęto, że mecze będą rozgrywane w systemie 2x15min, bez dogrywek co oznacza, że przy ewentualnym remisie o tym, która z drużyn awansuje dalej zadecyduje konkurs rzutów karnych.

Prócz pucharów i dyplomów za wywalczone miejsca organizatorzy uhonorują dodatkowo najlepszego zawodnika, strzelca, oraz bramkarza turnieju. Przypomnijmy, że przed rokiem najlepsza w sportowej rywalizacji okazała się Przyszłość Prusice, która w finale pokonała Huragan Nową Wieś Złotoryjską. Najlepszym strzelcem wybrano Tomasza Wolaka reprezentującego wówczas Przyszłość, wśród bramkarzy równych nie miał sobie Damian Małyszka (również Przyszłość) a najlepszym piłkarzem okrzyknięto Dominika Kalete z Polonii Ernestynów.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się 27.07 kiedy to o godz. 9:00 wystartuje Turniej o Puchar Wójta Gminy Złotoryja, na który organizatorzy zmagań pragną już teraz serdecznie zaprosić wszystkich fanów piłki nożnej.