O ćwierćfinał PP z Górnikiem Złotoryja

W środę 8 kwietnia zostanie rozegrana większość spotkań 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Kibiców Przyszłości czeka nie lada gratka bowiem do Prusic zawita Górnik Złotoryja. Derbom powiatu złotoryjskiego, których stawką jest ćwierćfinał tegorocznych rozgrywek pucharu na szczeblu okręgowym z pewnością towarzyszyć będą spore emocje a o odpowiednie wrażenia "artystyczne" mają zadbać piłkarze obu ekip, których jedynym celem będzie wywalczenie upragnionego awansu.

Charakterystykę Górnika regionalnemu fanowi piłki kopanej nie trzeba szerzej przedstawiać. ZKS z powodzeniem występuje w legnickiej klasie okręgowej, gdzie z dorobkiem 28 punktów plasuje się obecnie tuż za podium ustępując miejsca kolejno Czarnym Rokitki, Orli Wąsosz i rezerwom Chrobrego Głogów. Na ten okazały dorobek składają się bardzo dobre występy z rundy jesiennej, bowiem piłkarska wiosna w wykonaniu podopiecznych Mirosława Zielenia nie jest już tak efektowna. W dotychczas rozegranych dwóch kolejkach ligowych Górnik najpierw przegrał w Głogowie 1:4, by tydzień później podzielić się punktami przed własną publicznością z Arkonem Przemków remisując 1:1.

Jak wyglądała droga złotoryjskiego klubu do 1/8 finału?

Runda wstępna : wolny los

I runda : Błękitni Kościelec - Górnik Złotoryja 2:2 (2:4 k)

II runda : LZS Nowy Kościół - Górnik Złotoryja 0:1

Środowe starcie, którego początek zaplanowano na godz. 17 będzie miało kilka "smaczków". Jednym z nich będzie powrót na "stare śmieci" Adama Trojanowskiego, który niemal równo rok temu zamienił Prusice a stolicę polskiego złota. Przypadek popularnego "Erbiego" nie jest jedynym tego typu, do jakiego doszło między klubami. Wcześniej na podobne ruchy decydowali się m.in. Rafał Tur czy Marcin Adaszek.

W najlepszej ósemce są już piłkarze KS Legnickiego Pola, którzy sensacyjnie po rzutach karnych wyeliminowali rezerwy Miedzi Legnica. Kto z dwójki Przyszłość / Górnik będzie w środowe popołudnie cieszył się z awansu ?

Sparta Grębocice - Zagłębie II Lubin 8 kwietnia, 17:00
LZS Ostaszów - KS Polkowice 8 kwietnia, 17:00