Zwyciężamy w Gołaczowie

Nie było niespodzianki w spotkaniu drugiej kolejki III gr. legnickiej A-klasy, w którym Burza Gołaczów podejmowała Przyszłość Prusice. Mimo sporej ambicji gospodarzy to przyjezdni mieli zdecydowanie więcej z gry i ostatecznie to oni zgarnęli pełna pulę wygrywając 3:1.

Pierwsze minuty niedzielnej potyczki dość niespodziewanie przyniosły dwie okazje bramkowe dla gospodarzy. Oba strzały minęły jednak bramkę strzeżoną przez Damiana Durachtę. Przyszłość w miarę upływu czasu rozpędzała się kreując coraz groźniejsze akcję. Do siatki przyjezdni zdołali trafić tuż przed przerwą. Po rzucie wolnym bitym z bocznego sektora boiska piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Adam Pałka.

Po zmianie stron goście w dalszym ciągu prowadzili grę i po kilku minutach powiększyli prowadzenie. Po zagraniu Marcina Trojanowskiego po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pałka zdobywając tym samym swoje trzecie trafienie w obecnym sezonie.

Gdy wydawało się, że mecz od tego momentu jest już zakończony błąd formacji defensywnej Przyszłości skrzętnie wykorzystał Arkadiusz Szpanek, który z zimną krwią sfinalizował kilkudziesięciometrowy rajd.

Podrażnieni takim obrotem boiskowych wydarzeń goście szybko wzięli się w garść i w 70 minucie ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Tym razem z gola cieszył się Marcin Trojanowski, który wcześniej zanotował dwie asysty.

Więcej goli w Gołaczowe tego popołudnia już nie padło i ostatecznie mimo, że Burza dwoiła się i troiła to nie była w stanie skutecznie postawić się faworyzowanej Przyszłości. Za tydzień prusiczanie podejmą u siebie Błękitnych Kościelec a ekipa z Gołaczowa uda się w poszukiwaniu punktów zza miedzę do Michowa.

Burza Gołaczów – Przyszłość Prusice 1:3 (0:1)

Bramki: Szpanek – Pałka x2, Trojanowski M.