Zwyciężamy w derbach !

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzała rekordowo liczna publiczność w Prusicach. W pojedynku Przyszłości z Górnikiem Złotoryja każdy, nawet najbardziej wybredny fan piłki kopanej mógł być zadowolony z tego co zobaczył. Piłkarze obu ekip stworzyli bowiem pasjonujące widowisko. W derbach ziemi złotoryjskiej lepsi okazali się niespodziewanie gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1.

O tym jak ważne jest to spotkanie dla obu ekip można było przekonać się już od pierwszych minut gry. Pełne zaangażowanie zawodników skutkowało sporą liczbą fauli. Choć gra toczona była głównie w środku pola to nie brakowało dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Najlepszą w zespole gospodarzy miał będący ostatnio w znakomitej formie Adam Pałka. Popularny Pepe skutecznie sfinalizował bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego autorstwa Daniela Pawlusińskiego.

Po przerwie walczący o awans do Saltex IV ligi Górnik ruszył do skomasowanych ataków. Broniący bramki beniaminka Krzysztof Piotrowski zatrudniany był często, lecz ani po strzałach Dubowskiego, ani rezerwowego Sułka piłka nie chciała zatrzepotać w siatce.

Co nie udało się faworytowi powiodło się gospodarzom. W samej końcówce regulaminowego czasu gry perfekcyjnie wyprowadzony kontratak pewnym strzałem na gola zamienił Radosław Pawlusiński – ex piłkarz Górnika.

Gdy wydawało się, że wszystko jest już jasne podopieczni trenera Mirosława Zielenia podjęli próbę odwrócenia losów spotkania. Ambitna postawa ZKS-u przyniosła skutek w postaci gola kontaktowego, którego zdobył Maciej Haba. Było to jednak wszystko na co pozwoliła Przyszłość dzięki czemu komplet punktów został w Prusicach.

Przyszłość Prusice – Górnik Złotoryja 2:1 (1:0)

Bramki : Pałka, Pawlusiński R. – Haba