Pierwszy sparing na +

Piłkarze Przyszłości Prusice w swoim pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na własnym boisku pokonali Orła Mikołajowice 3:1. Oba kluby jak dotąd nie miały okazji rywalizować ze sobą. Premierowa potyczka lepiej zapamiętana zostanie w Prusicach bowiem mimo, że spadkowicz z okręgówki nie zachwycił to potrafił w kluczowych fragmentach spotkania wykorzystać nauki pobrane na boiskach w ostatnim sezonie.

Spotkanie rozegrano w klasycznym formacie – 2 x 45 minut. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli prusiczanie po tym jak po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym zachował się Sebastian Skrzypek. Orzeł odpowiedział kilka minut później a bardzo ładnym lobem z kilkudziesięciu metrów popisał się Kamil Czubek. Jeszcze przed zmianą stron dwójkową akcje przeprowadzili bracia Trojanowscy i po podaniu Adama bramkę strzałem głową zdobył Marcin.

W drugiej części meczu kibice uświadczyli jeszcze jedno trafienie, którego autorem został Daniel Pawlusiński. Trener Przyszłości – Jan Skarbek nie mógł skorzystać z usług kilku podstawowych zawodników, którzy na co dzień stanowią o sile Przyszłości. Mowa tu o m. in o Adamie Pałce, który testowany jest przez IV-ligowego Górnika Złotoryja, swoich synów (Krystiana i Patryka) a także Krzysztofa Piotrowskiego, któremu skończyło się wypożyczenie z Orła Wojcieszyn. Szansę pokazania się otrzymało jednak kilku dotychczasowych reprezentantów zespołu rezerw, który w tym sezonie zarząd Przyszłości postanowił nie zgłaszać do rozgrywek B-klasy.

Przed oboma klubami kolejne gry kontrolne, które mają w jak najlepszym stopniu przygotować je przed inauguracją ligi, która przypomnijmy nastąpi w weekend 12-13 sierpnia.

Przyszłość Prusice – Orzeł Mikołajowice 3:1 (2:1)

Bramki : Skrzypek, Trojanowski M., Pawlusiński - Czubek