Efektownie także z Bazaltem

Pogoda rodem z angielskiej Premier League towarzyszyła zawodnikom Przyszłości Prusice i Bazaltu Piotrowice w spotkaniu siódmej kolejki III gr. legnickiej A-klasy. Faworyzowani gospodarze zanotowali kolejne efektowne zwycięstwo - tym razem 8:2.

Podbudowany trzema kolejnymi ligowymi zwycięstwami Bazalt w sobotę nie potrafił skutecznie przeciwstawić się rywalom z Prusic, którzy w miarę upływu kolejnych minut coraz bardziej zaznaczali swoją przewagę. Do przerwy miejscowi prowadzili 3:1 po golach Adama Trojanowskiego, Rafała Tura oraz Adama Pałki, na które odpowiedział z rzutu wolnego Daniel Wojda.

Po zmianie stron Przyszłość wrzuciła wyższy bieg co przełożyło się na kolejne trafienia. Po raz drugi trafił Pałka oraz Adam Trojanowski. Swojego gola zanotowali także Marcin Trojanowski, Sebastian Skrzypek a także bezpośrednio z rzutu rożnego Daniel Pawlusiński. Drugi gol dla ekipy z Piotrowic był dziełem Arkadiusza Korypskiego, który wykazał się największym sprytem w polu karnym po jednym z rzutów wolnych.

W ósmej kolejce ligowej Przyszłość ponownie zagra u siebie. Do Prusic zawita beniaminek z Michowa. Bazalt gościć będzie Fenixa Pielgrzymka.

Przyszłość Prusice – Bazalt Piotrowice 8:2 (3:1)

Bramki : Pałka x2, Trojanowski A. x2, Pawlusiński, Skrzypek, Trojanowski M, Tur – Wojda, Korypski