Punkt był blisko

Lider legnickiej klasy okręgowej odniósł dziewiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Tym razem zespół z Księginic w pojedynku wyjazdowym okazał się minimalnie lepszy od Przyszłości Prusice. Gola na wagę kompletu oczek w starciu z tegorocznym beniaminkiem zdobył w 90 minucie gry z rzutu karnego Maciej Srebrniak.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla faworyzowanej Iskry, która już w 5 minucie gry za sprawą Macieja Bara wyszła na prowadzenie. Po szybko zdobytym golu przyjezdni skupili się w większym stopniu na bronieniu dostępu do własnej bramki aniżeli szukaniu podwyższenia rezultatu. Zawodnicy z Prusic mimo, że potrafili umiejętnie operować piłką to nie zdołali w znaczący sposób zagrozić rywalom. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część meczu.

W drugą z większym animuszem weszli piłkarze Przyszłości, którym bardzo zależało na odwróceniu losów spotkania. Usilne próby wyrównania przez gospodarzy przyniosły efekt w postaci gola Adriana Sojki. W 90 minucie gdy wydawało się, że kluby podzielą się punktami w kontrowersyjnych okolicznościach został podyktowany rzut karny dla Iskry. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Maciej Srebrniak i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Przyszłości dając tym samym kolejny bardzo cenny komplet punktów swojej drużynie.

Przyszłość Prusice – Iskra Księginice 1:2 (0:1)

Bramki: Sojka – Bar, Srebrniak (k.)