Mecz przyjaźni o ligowe punkty

Do arcy ciekawego i to pod wieloma względami pojedynku dojdzie w sobotnie popołudnie w III gr. legnickiej A-klasy gdzie naprzeciw siebie staną zaprzyjaźnione ze sobą ekipy Przyszłości Prusice i Wilkowianki Wilków. Minęło już sporo czasu odkąd obie drużyny walczyły między sobą o ligowe punkty zatem teraz, mimo wzajemnej sympatii zawodników na boisku po obu stronach rządzić będzie chęć wywalczenia kompletu punktów.

Oba kluby w pierwszych dwóch kolejkach ligowych zdołały wywalczyć po 4 punkty. Wilkowianka na otwarcie swojego nowego obiektu zremisowała z Orlikiem Okmiany 3:3 by tydzień później sprawić nie lada niespodziankę ogrywając również na własnym stadionie Orła Zagrodno 4:2. Przyszłość w spotkaniu inaugurującym sezon zdołała wywalczyć punkt z wyżej wymienionym Zagrodnem (1:1) by w drugiej serii spotkań gładko ograć Wilki Różana (3:1).

Spotkanie do jakiego dojdzie w Prusicach będzie pierwszym w tym sezonie meczem jaki zawodnicy Przyszłości rozegrają przed własną publicznością. Wilkowiankę czeka natomiast pierwsza delegacja. Biorąc pod uwagę tylko ostatnie dwa mecze ligowe bardzo trudno jest wskazać zdecydowanego faworyta do zgarnięcia kompletu punktów. Oba zespoły znajdują się obecnie na fali wznoszącej i zarówno po stronie jednych jak i drugich nie jest to jedynie zasługa indywidualności jakie bez wątpienia posiadają w swojej talii kart trenerzy Jan Skarbek oraz Stefan Szarata, którzy podobnie jak sami zawodnicy znają się jak łyse konie.

Czy jest możliwe aby któraś z drużyn mogła zaskoczyć drugą jakimś niekonwencjonalnym ustawieniem lub zagraniem? Będzie o to niewątpliwie bardzo trudno ponieważ piłkarze znają się nie od dziś.

Pytań i niewiadomych przed sobotnim starciem Przyszłości z Wilkowianką jest sporo, lecz jedno wiemy już teraz na pewno – ambicji samych zawodników i emocji czysto piłkarskich z całą pewnością nie zabraknie. Mobilizacja kibiców obu ekip była widoczna już w momencie opublikowania terminarza na sezon 2014/2015 kiedy okazało się, że na pojedynek derbowy trzeba będzie czekać tak niewiele. Dlatego w przypadku nadchodzącego pojedynku spodziewana jest liczna rzesza fanów zarówno tych przyjezdnych jak i miejscowych co również będzie miało spory wpływ na atmosferę widowiska.

Wszystkim kibicom piłki nożnej, którzy mają wolne sobotnie popołudnie polecamy wybrać się do Prusic, gdzie w przyjemny dla oka sposób spożytkują swój czas wolny przyglądając się rywalizacji Przyszłości z Wilkowianką.

III gr. legnickiej A-klasy

Przyszłość Prusice – Wilkowianka Wilków