Jedynka w gazie a dwójka na zaciągniętym ręcznym

Dwie całkowicie różniące się od siebie twarze pokazały w swoich meczach drużyny Przyszłości Prusice. Drugi zespół wysoko przegrał na wyjeździe z Orłem Wojcieszyn, natomiast jedynka bez problemów uporała się przed własną publicznością z Bazaltem Piotrowice wygrywając 4:1.

Nie będą mile wspominać swojej wyprawy do Wojcieszyna zawodnicy drugiej drużyny. Podopieczni opiekuna Piotra Rzepki po dwóch dobrych meczach zostali bezlitośnie sprowadzeni na ziemie przez Orła, który gościnny nie był i rozgromił rywala w stosunku 9:2. Przyszłość bardzo źle weszła w mecz. W ciągu pierwszych 5 minut straciliśmy aż 3 gole a im dłużej trwał mecz tym sytuacja wyglądała coraz gorzej. Na dodatek złego w trakcie spotkania dwóch zawodników musiało opuścić plac gry po kontuzjach kostki. O ile zmiana skrzydłowego Marka Popielarza mogła być wkalkulowana to konieczność znalezienia zmiennika dla Damiana Durachty okazała się znacznie bardziej problematyczna. Ostatecznie na ostatnie pół godziny gry w bramce stanął Paweł Piątek. Bramki dla dwójki zdobyli środkowi pomocnicy - Maciej Hupental, który trafił z dystansu, oraz Marcin Bylina, który w drugim z rzędu spotkaniu perfekcyjnie przymierzył z rzutu wolnego.

W całkowicie innych nastrojach swój mecz kończyli zawodnicy pierwszej drużyny. Team dowodzony przez trenera Jana Skarbka bez większych problemów rozprawił się ze znacznie niżej notowanym Bazaltem Piotrowice pokonując go 4:1. Na przerwę gospodarze schodzili z przewagą dwóch goli po tym jak do siatki trafili Sebastian Skrzypek oraz Adrian Sojka. Po zmianie jako pierwsi gola kontaktowego strzelili przyjezdni, którzy udanie sfinalizowali swój jedyny poważniejszy atak w tej części spotkania. Aby nie dopuścić do nerwowej końcówki Przyszłość jeszcze mocniej podkręciła tempo. Efekt to dwa kolejne gole. Na 3:1 podwyższył ponownie Sojka a wynik chwile przed końcem ustalił Adam Pałka. Po ostatnim gwizdku goście zgłosili chęć sprawdzenia kart zawodników z Prusic łudząc się, że uda im się coś w ten sposób ugrać. Niestety dla Bazaltu wszystko było w jak najlepszym porządku i niepyszni goście z zerowym dorobkiem punktowym udali się w drogę powrotną do Piotrowic.

Dzięki wygranej Męcinki z Jadwisinem (3:1) udało się nam zmniejszyć dystans do lidera. Na 5 meczów przed końcem sezonu tracimy do Skory 2 punkty a trzecią Męcinkę wyprzedzamy o 6 oczek.

21. kolejka B-klasy

Orzeł Wojcieszyn – Przyszłość II Prusice 9:2

Bramki: Hupental, Bylina M.

25. kolejka A-klasy

Przyszłość Prusice – Bazalt Piotrowice 4:1 (2:0)

Bramki: Sojka 2, Skrzypek, Pałka