Dwupak Przyszłości

Fantastycznie spisały się drużyny Przyszłości w swoich niedzielnych spotkaniach ligowych. Najpierw sporego kalibru niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy dwójki, którzy bo bardzo dobrym meczu pokonali znacznie wyżej notowany LZS Nowy Kościół 4:2. Podbudowani zwycięstwem kolegów do Proboszczowa udali się piłkarze jedynki, którzy jak się miało okazać koncertowo rozprawili się tamtejszym Huraganem gromiąc go 7:3.

Przed meczem o mistrzostwo klasy B w Prusicach głowiono się i zastanawiano jak poradzić sobie ze sporymi problemami kadrowymi, które z różnych względów wyłączyły z gry znaczącą część zawodników. Ostatecznie postanowiono zagrać w bardzo eksperymentalnym zestawieniu, które zdało egzamin na ocenę bardzo dobrą!

Faworyt z Nowego Kościoła kompletnie nie mógł poradzić sobie ze szczelną obroną Przyszłości, która raz za razem wybijała rywalom z głowy myśl o zagrożeniu bramce strzeżonej przez Patryka Kubika. Znacznie bardziej skuteczni pod polem karnym przeciwników byli miejscowi, którzy po dwóch golach autorstwa Dawida Słońskiego schodzili na przerwę w znakomitych nastrojach.

Zmiana stron nie przyniosła zmiany obrazu gry. W dalszym ciągu spadkowicz z A-klasy bił głową w mur czego nie można powiedzieć o naszym klubie. Kilkanaście minut po przerwie rezultat na 3:0 podwyższył…obrońca LZS-u, który efektownym uderzeniem pokonał własnego bramkarza. Kilka chwil później było już 4:0 po tym jak w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Kacper Bogucki, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi gości. W ostatnich 5 minutach Przyszłość myślami była już w szatni i fakt niepotrzebnego rozkojarzenia skrzętni wykorzystali przeciwnicy, którzy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie po bardzo dobrym meczu Przyszłość pokonała 4:2 ekipę z Nowego Kościoła biorąc tym samym udany rewanż za jesienną przegraną.

Znając wynik kolegów zawodnicy pierwszego zespołu postanowili nie być gorsi i udali się do Proboszczowa z założeniem zdobycia kompletu punktów. Team dowodzony przez Jana Skarbka będąc zespołem o klasę lepszym od beniaminka pokonał go 7:3. Bezsprzecznie największym showmanem tego popołudnia został autor 4 bramek – Adrian Sojka. Dubletem popisał się Michał Regulski, którego jedna z bramek była ozdobą spotkania. Swojego gola dołożył także Adam Pałka.

Przyszłość ponownie odskoczyła goniącej ją Męcince na dystans 8 punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 mecze (z Targoszynem, Skorą, Wilkowianką i Ratajem) zatem liga jest na ostatniej prostej. Liczymy na to, że będziecie nas wspierać w tym jakże gorącym okresie !