Dwa walkowery, odrodzenie Ikara

Czegoś takiego w tym sezonie jeszcze nie było. Po raz pierwszy w jednej kolejce aż dwa mecze nie odbyłysię z powodu nie stawieniajednej z drużyn. Stało się tak m.in. w Męcince, gdzie nie dojechała Prochowiczanka II Prochowice dobrowolnie degradując się do B-klasy.Walkowera oddała również opuszczająca szeregi A-klasy Unia Rosochata, która nie zadała sobie trudu i nie pojechała na mecz z Błękitnymi Kościelec. Aby opisać zachowanie tych dwóch zespołów można użyć tylko jednego słowa - SKANDAL !

Najwcześniej bo w sobotę swój mecz rozegrały drużyny Rodła Granowice i Bazaltu Piotrowice. Beniaminek przysporzył znacznie wyżej notowanym rywalomsporo problemów i minimalna przegrana 2:3 w żadnym stopniu w niczym im nie ujmuje. Rodło w ostatniej kolejce stoczy korespondencyjny pojedynek z Przyszłością Prusice o trzecie miejsce w tabeli.

Rezerwiści Prochowiczanki Prochowice pożegnali się z ligą w najgorszy z możliwych sposobów. Oddając trzeciego walkowera z marszu zostaje karnie zdegradowany klasę niżej. Klub Sportowy Męcinka, który miał w niedzielę podejmować zespół z Prochowic nie musiał zatem kiwnąć nawet palcem aby móc dopisać sobie komplet punktów. Choć zawodnicy zespołu z powiatu jaworskiego chcieli po piłkarskiej walce móc cieszyć się ze swoimi kibicami z awansu do klasy okręgowej to żałosne zachowanie rywali w niczym nie zmąciło ich szampańskich nastrojów i zabawę można było zacząć wcześniej niż planowano.

W podobny sposób zakończył się pojedynek Błękitnych Kościelec z Unią Rosochata. Spadkowicz nawet nie zadał sobie trudu honorowego przyjazdu na mecz oddając komplet punktów przeciwnikowi, który dzięki nim awansował na szóstą lokatę w tabeli.

Bardzo ważne trzy punkty zdołali wywalczyć piłkarze Ikara Miłogostowice, którzy przed własną publicznością pokonali Wilki Różana 2:1. Dzięki trzem punktom klub ten ma jeszcze realne szanse na uratowanie ligowego bytu w ostatniej serii gier kiedy to wyjedzie do Jaśkowic na mecz z tamtejszym Albatrosem.

Wyżej wymieniony beniaminek w niedzielę rozstrzelał w spotkaniu wyjazdowym Zryw Kłębanowice 5:1 zaznaczając tym samym, że okres słabszej postawy klubu z Jaśkowic dobiegł końca. Jeśli piłkarze Albatrosu zdołają w Boże Ciało powtórzyć ten wynik przyczynią siędo spadku Ikara Miłogostowice.

Zaledwie jednobramkowym ale jakże cennym zwycięstwem Kaczawy Bieniowice zakończyło się jej starcie z Nysą Wiadrów. Dzięki zainkasowaniu kompletu oczek i remisie Sparty Rudna w chwili obecnej to właśnie podopieczni Tadeusza Gajdzisa mają najwięcej zdobytych punktów spośród wszystkich zespołów zajmujących w swoich grupach A-klasowych drugie miejsca. Awans do okręgówki jest na wyciągnięcie ręki ale aby go wywalczyćklub z Bieniowic musipokonać w czwartek Przyszłość Prusice i to na jej terenie zatem szykuje się nam niezwykle emocjonujący szlagier.

Przyszłość tym razem nie zdołała wygrać po raz jedenasty z rzędu. Nie pozwoliła na to Sparta Parszowice, która występując przed własną publicznością zdołała wywalczyć jeden punkt, choćw pewnym momencie prowadziła już 4:2. Popularni "Spartanie" nie byli w stanie jednak zatrzymać w tym meczu Adama Trojanowskiego - autora trzech goli dla klubu z Prusic.

W bardzo dobrej formie znajduje się obecnie Rataj Paszowice, który tym razem nie pozostawił złudzeń Unii Miłoradzice pokonując ją na własnym terenie 2:0. Po tym zwycięstwie zespół z Paszowic plasuje się 12 miejscu w tabeli, tuż poniżej swojegoniedzielnegorywala.

Wyniki 29.kolejki III gr. legnickiej A-klasy

Rodło Granowice - Bazalt Piotrowice 3:2

KS Męcinka - Prochowiczanka II Prochowice 3:0 (v)

Błękitni Kościelec - Unia Rosochata 3:0 (v)