Transferowa ofensywa Przyszłości

Niewiele informacji docierało od zakończenia sezonu 2013/2014 z obozu Przyszłości Prusice, która uplasowała się w swojej grupie A-klasy tuż za podium. Bezsprzecznie najgłośniejszym tematem związanym z drużyną prowadzoną przez Jana Skarbka był w ostatnim czasie transfer Adama Trojanowskiego, który zasilił na początku lipca zespół Górnika Złotoryja. Obecnie kadra Przyszłości poszerza się i już na pierwszy rzut oka widać, że nie są to transfery, na które należy przymknąć oko.

Wydawać by się mogło, że strata najlepszego zawodnika Przyszłości może mocno skomplikować jej sytuację kadrową, ponieważ Trojanowski niejednokrotnie udowadniał, że niemal w pojedynkę potrafi rozstrzygnąć losy meczu. Prusicki klub zamiast rozpaczać za utalentowanym nastolatkiem postanowił nie próżnować na rynku transferowym i tak oto na światło dzienne wychodzą kolejne, coraz ciekawsze nazwiska piłkarzy, którzy albo już dołączyli do drużyny albo uczynią to w najbliższych dniach.

Jako pierwszy w zespole zameldował się Michał Regulski. Dla osiemnastolatka, który w ostatnim czasie reprezentował barwy juniorskiej drużyny Miedzi Legnica występującej w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Starszych jest to druga przygoda z Przyszłością, bowiem kilka lat temu właśnie z tej drużyny został sprawdzony przez legnicki klub. Największym atutem Regulskiego jest niewątpliwie znakomicie ułożona lewa noga oraz imponujący przegląd pola. Dla trenera Skarbka jest to istotne, ponieważ wspomniany już Trojanowski również mógł pochwalić się podobnymi umiejętnościami. Już pierwsze treningi pokazały, że zespół z Prusic będzie miał sporo pożytku z tego transferu bowiem Regulski swoją postawą na boisku zrobił na wszystkich w klubie bardzo pozytywne wrażenie.

Drugim piłkarzem, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy zespołu z Prusic jest Sebastian Skrzypek, który mimo że jest mieszkańcem tej miejscowości to swoją karierę dotychczas poświecił na grze w Polonii Ernestynów, dla której strzelał bramki jak na zawołanie. Znakomita postawa na boiskach złotoryjskiej B-klasy sprawiła, że Przyszłość poczyniła wszelkie starania by sprowadzić obiecującego zawodnika do siebie. Władze obu klubów porozumiały się już ze sobą i umowa transferowa ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

W identycznym kierunku co Sebastian Skrzypek ma powędrować Maciej Hupental, który również jest mieszkańcem Prusic i również w ostatnim czasie występował w Ernestynowie. Tutaj sytuacja jest jednak troszeczkę inna bowiem Hupental był dotąd pełnoprawnym zawodnikiem Przyszłości a do Polonii był wypożyczany zatem ma to być swojego rodzaju powrót na „stare śmieci”.

Coraz głośniej mówi się o przyjściu do Przyszłości reprezentującego dotychczas drużynę Płomienia Nowej Wsi Grodziskiej – Radosława Zwierzyńskiego. Transfer najlepszego strzelca zdegradowanego do B-klasy Płomienia jest już na ostatniej prostej. Sam zawodnik, o którego usilnie zabiegał trener Jan Skarbek wyraził już chęć gry w Prusicach zatem w najbliższym czasie należy spodziewać się doprowadzenia sprawy do końca.

Przyjście nowych zawodników to jedno ale równie istotnym zadaniem przed jakim stanęły władze Przyszłości było zatrzymanie piłkarzy, o których pytały inne kluby. Przez pewien okres czasu mówiło się o zainteresowaniu jakie usługami Kamila Trojanowskiego i Kamila Lipca zasygnalizował beniaminek legnickiej klasy okręgowej – KS Męcinka. W tym przypadku jednak żadne konkretne oferty nie spłynęły zatem temat został w chwili obecnej odstawiony na boczne tory.

W Prusicach zareagowano na odejście Adama Trojanowskiego bardzo szybko i zdecydowanie. Nikt więcej nie opuścił szeregów Przyszłości a w miejsce jednego zawodnika postanowiono sprowadzić nowych, równie perspektywicznych i już nie anonimowych piłkarzy, którzy z całą pewnością wniosą sporo ożywienia w grę zespołu prowadzonego przez Jana Skarbka. Najbliższą okazją do sprawdzenia nowych nabytków będzie rozgrywany w nadchodzącą niedzielę na boisku w Rokitnicy Puchar Wójta Gminy Złotoryja. Przypomnijmy, że Przyszłość broni tego tytułu po tym jak rok temu w finale pokonała Huragan Nową Wieś Złotoryjską.